GenelMedya ve iletişim

Chromenin yeni 4 özeliği.

Google Chrome 4 yeni özellik ile karşımıza çıkıyor

Güncelleme ile yeni özellikler kazanan Google Chrome, artık belirli web sitelerinde adres çubuğuna her dokunduğunuzda arama önerileri sunacak. Mesela Japonya hakkında bir makale okuduğunuzda karşınıza Japonya’da yapılacaklar listesi gibi bir arama önerisi çıkacak.

Söz konusu makalenin URL’sine dokunduğunuzda, yerel turistik yerlerden restoranlara kadar farklı arama önerileri bu bölümün altında karşınıza çıkacak. Zaman zaman oldukça yararlı olabilecek olan bu özellik hem iOS hem de Android‘de kullanılabilecek.

Milyonlarca kişi artık Google Chrome kullanamayacak!

ChromeOS için varsayılan Google Chrome dönemi bitiyor. Yazılım devi, Chrome yerine Lacros tarayıcısına geçiş yapabilir.

Google Chrome’a eklenen bir diğer dikkat çekici özellik ise bir gün boyunca trend olan tüm Google aramalarının liste şeklinde paylaşılacak olması. Yeni açılan bir sekmede adres çubuğuna dokunarak bu listeyi görebileceksiniz. İlk olarak sadece Android cihazlarda sunulacak olan bu özellik ilerleyen dönemde ise iOS cihazlara adım atacak.

Bir giğer güncelleme ile internette gezinirken bir metni taradığınızda sayfanın altında artık o konu hakkında sizleri hızlıca bilgilendirmek bir bölüm çıkacak. ‘Dokun ve Ara’ olarak nitelendirilen bu özellik şimdilik sadece Android cihazlarda sunuluyor. Kullanıcıların bu özelliği kapatabildiğini de hatırlatmakta fayda var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu