GenelMedya ve iletişim

Güncelleme desteği biten Xiaomi modelleri

Xiaomi, güncelleme konusunda en hareketli şirketlerden biri . Ürün yelpazesinin bir hayli geniş olması nedeniyle sürekli güncelleme ile karşılaştığımız firma, aynı zamanda diğer üreticiler gibi donanımsal açıdan yeni sürümleri çalıştırması pek de mümkün olmayan modellerin yazılım desteğini sonlandırıyor. Bunları da EOS listesi adı altında belirli aralıklarla kullanıcılara açıklanıyor. Peki an itibariyle güncelleme desteğini kaybeden Xiaomi modelleri hangileri?

Güncelleme desteği biten Xiaomi modelleri

Xiaomi güncelleme konuda kimilerinin takdir ettiği kimilerinin eleştirdiği bir şirket. Satışa sunduğu akıllı telefonlarına genellikle iki yıl yazılım desteği veriyor. Aynı zamanda resmi web sitesindeki güncelleme desteği biten cihazların yer aldığı EOS listesini de belirli aralıklarla güncelliyor.

Güncelleme desteği biten Xiaomi modelleri
Güncelleme desteği biten Xiaomi modelleri

Xiaomi’nin EOS listesine eklenen telefonlar bundan böyle MIUIAndroid veya güvenlik güncellemelerini alamayacak. Ancak şirket yine de kapıyı tamamen kapatmıyor. Zira ciddi bir güvenlik açığı tespit edilmesi durumunda artık desteklenmeseler bile güncelleme alacaklar. Bu kapsamda kısa bir süre önce Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Redmi Note 9 Pro, Redmi 9C ve Redmi Note 10 5G ilgili listeye eklendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu