Genel

MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında Meydana Gelen Patlamaya İlişkin Açıklama

Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) Roket ve Patlayıcı Madde Fabrikası’nda patlama sonrası yangın çıktı. MSB’den yapılan açıklamada, “Patlama neticesinde 5 işçimiz şehit olmuştur. Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı” denildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, patlamayla ilgili Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’den bilgi alarak, tahkikat başlatılması talimatı verdi. Öte yandan Ankara Valisi Vasip Şahin ise yaptığı açıklamada, “İlk değerlendirmelerde patlamanın kimyasal tepkime kaynaklı olduğu düşünülüyor” dedi.

Haberin Devamı
Son dakika... MKE’nin roket ve patlayıcı madde fabrikasında patlama MSB: 5 işçimiz şehit oldu

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, PATLAMAYLA İLGİLİ BİLGİ ALDI

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Elmadağ ilçesinde faaliyet gösteren MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikası’ndaki patlama ile ilgili Milli Savunma Bakanı Sayın Yaşar Güler’i telefonla arayarak bilgi almıştır. Görüşmede Cumhurbaşkanımız, patlamada şehit olan 5 işçi kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilemiştir. Meydana gelen olaya ilişkin ilgili kurumlarımızca tahkikat başlatılması talimatını da veren Cumhurbaşkanımız, ordumuza ve milletimize taziye dileklerini iletmiştir.” denildi.

BAKAN GÜLER: KAMERA KAYITLARI MEVCUT

Sınır hattında inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile Hatay’a giden Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Elmadağ’daki MKE Roket ve Patlayıcı Fabrikasında meydana gelen patlama nedeniyle Hatay programını yarıda keserek Ankara’ya döndü.

Bakan Yaşar Güler patlamayla ilgili olarak hudut hattında şu açıklamayı yaptı:

“Bu sabah 08.37’de MKE AŞ. Elmadağ Roket ve Patlayıcı Fabrikasında bir patlama meydana geldi. Maalesef 5 işçi kardeşimizi kaybettik. Patlama meydana gelene kadar kamera kayıtları mevcut. Patlamayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu