Medya ve iletişim

Elon Musk, YouTube’da canlı yayın rekoru kırdı!

CANLI YAYIN REKORU.Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX, bugün Starship fırlatma denemesi ile YouTube canlı yayın rekoru kırdı. İşte detaylar!

CANLI YAYIN REKORU. Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, bugün dünyanın en güçlü roketi olarak görülen Starship roketini uzaya fırlatmak için sahnedeydi. Teksas’ta yapılan fırlatma denemesi, ayrıca YouTube üzerinden canlı bir şekilde yayınlandı. Milyonlarca kişinin merakla takip ettiği canlı yayın sonrasında yeni bir rekor geldi. İşte detaylar!

Starship fırlatma denemesini 1.7 milyon kişi izledi

Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketi, bugün yeni bir deneme yaptı. Dünyanın en güçlü roketi olarak görülen Starship roketi için bugün uzaya fırlatma denemesi vardı. Uzu süredir fırlatılması beklenen roket için nihayet o gün geldi.

Elon Musk, YouTube'da canlı yayın rekoru kırdı!

Starship bugün, Teksas’taki Boca Chica’dan yapıldı. Fırlatma denemesi ayrıca YouTube’dan da canlı yayınla paylaşıldı. SpaceX, geçtiğimiz pazartesi günü ilk denemesini yaptı. Ancak Super Heavy güçlendiricisinin başarılı olmaması nedeniyle iptal oldu. CANLI YAYIN REKORU.

Bugünkü Starship fırlatma denemesi YouTube canlı yayınında 1.7 milyon kişi tarafından izlendi. Bu da Starship uzay roketinin YouTube canlı yayın rekoru kırdığını gösteriyor. Söz konusu fırlatma başarılı oldu ancak test tamamlanamadı. Roket, Teksas’taki fırlatma rampasından kalktıktan birkaç dakika sonra Meksika Körfezi üzerinde patladı.

Bu testin asıl amacı ise Starship roketini havalandırmaktı. Her ne kadar sonucunda bir patlama olsa da test başarılı bir şekilde gerçekleşti. Şirket ise patlama olayıyla ilgili olarak “Nominal bir durum gibi gözüküyor.” açıklamasını yaptı.

Peki, siz Starship YouTube canlı yayın rekoru hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu