Ulaşım

Subaru efsanesi elektrikleniyor!

Subaru efsanesi elektrikleniyor!

Subaru’dan STI logolu modelleri maalesef bir süredir göremiyoruz. Yeni nesil WRX’i tanıtan Japon markadan STI versiyon hakkında ise şimdiye kadar bir açıklama alamamıştı. Ancak son yapılan açıklamalara göre STI logosu geri dönüyor, hem de elektriklenerek.

Subaru WRX STI efsanesi geri dönüyor

Japon üretici yaptığı açıklama ile birlikte WRX’in elektrikli bir versiyonu üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bu yeni model hibrit ya da tamamen elektrikli olabilir. Henüz oldukça kısıtlı bilgiye sahip olduğumuz bu versiyonun ne zaman tanıtılacağı ise açıklanmadı.

Toyota CEO’sundan otomobilseverleri heyecanlandıran açıklama!

Toyota CEO’sundan otomobilseverleri heyecanlandıran açıklama!

Toyota CEO’su Koji Sato, elektrikli otomobillere geçiş sürecini hızlandırırken Gazoo Racing versiyonlarını da ihmal etmeyeceklerini açıkladı.

Hâl böyleyken, yeni nesil Subaru WRX ve WRX STI modellerinin de Toyota ile yapılan bu iş birliğinden yararlanacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada WRX STI’de çift güç ünitesi görmek oldukça muhtemel görünüyor. Japon üreticinin izleyeceği yola bağlı olarak çift elektriki motoru ya da bir içten yanmalı ve bir elektrik motorlu düzen ile karşılaşabiliriz.

Bunların yanı sıra yeni nesilde WRX modelinin Impreza köklerinden de uzaklaşması bekleniyor. Muhtemelen yeni nesil ile birlikte hatchback karoseri de yeniden göreceğiz. Subaru ayrıca tam bir STI deneyimi yaşatmak için araçta birçok ince ayar yapacaktır. Yıllardır turbo beslemeli motorlara alışık olan Subaru hayranlarının elektrikli bir versiyonu beğenmesi için Japon üreticinin fazla mesai yapması gerekecek gibi görünüyor.

Yıllardan beri dört tekerlekten çekiş sistemi ve güçlü motorları ile otomobilseverlerin favori araçlarından olan WRX STI’yı elektrikli olarak görmek bakalım nasıl olacak? Peki siz elektrikli bir Subaru WRX STI hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu